28 الی 30 فروردین - دوره آموزشی صلاحیت پروازی پهپاد (مهارت خلبانی پهپاد)
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

انواع واحدهای سطح در کشاورزی

انواع واحدهای سطح در کشاورزی

هر حرفه‌ای برای مقایسه محصولات یا کالاهای خود نیاز به یک سری واحدهای اندازه‌گیری مخصوص خود دارد. حوزه کشاورزی نیز برای اندازه‌گیری طول، سطح، وزن و … از واحدهای مخصوص خود استفاده می‌کنند. این واحدها متناسب با هر کشور و حتی شهر ممکن است متفاوت باشد. در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع واحدهای سطح در کشاورزی آشنا کنیم.

هکتار

این واحد پر کاربردترین واحد سطح به کار رفته برای اندازه‌گیری سطح در کشاورزی است. میزان سطح یک هکتار برابر 10000 متر مربع است که برابر سطح یک زمین مربعی به ابعاد 100 متر در 100 متر است. این واحد در اکثر کشورها و همینطور در اکثر شهرهای ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسم انگلیسی این واحد hectare است و با ha نمایش داده می‌شود. این واحد در دستگاه بین الملل یکاها (SI)  نیز پذیرفته شده است.

واحد Acre

این واحد بیشتر در سیستم‌های imperial و آمریکایی برای اندازه گیری سطح در کشاورزی استفاده می‌شود. میزان سطح هر Acre برابر 0.40469  هکتار است. نام انگلیسی این واحد Acre نام دارد و با Ac  نمایش داده می‌شود. به عبارتی دیگر هر هکتار برابر 2.47 Acre است.

جریب

جریب یک واحد قدیمی برای اندازه گیری سطح در کشاورزی است. میزان سطح هر جریب برابر 1000 متر مربع است و هر هکتار برابر 10 جریب می باشد. به عنوان مثال در بسیاری از مناطق در صورتی که سطح زمین برابر 8.9 هکتار باشد، میگویند سطح زمین برابر 8 هکتار و 9 جریب است.

میزان سطح هر جریب ممکن است در بعضی مناطق با مقداری که در اینجا بیان شد متفاوت باشد و این موضوع به منطقه ای که این اصطلاح را به کار می برند بستگی دارد.

من

در بسیاری از مناطق کشور برای اندازه گیری سطح در کشاورزی از من استفاده می شود. هر من برابر 200 متر مربع بوده و در واقع هر هکتار برابر 50 من است.

میزان سطح هر من ممکن است در بعضی مناطق با مقداری که در اینجا بیان شد متفاوت باشد و این موضوع به منطقه ای که این اصطلاح را به کار می برند بستگی دارد.

برای تبدیل انواع واحدهای سطح به کار رفته در کشاورزی می‌توانید از تبدیل‌گر زیر استفاده کنید. برای اینکار کافیست واحدهای مورد نظر خود را انتخاب کرده و سطح دلخواه را در کادر وارد کنید.

آیا به دنبال خرید پهپاد سمپاش هستید؟

مروری بر بهترین پهپادهای سمپاش

پهپاد سمپاش 20 لیتری شریف اگربات

پهپاد سمپاش 20 لیتری شریف اگربات (S20)

یک پهپاد پرطرفدار با ماژول‌های متنوع

پهپاد سمپاش 30 لیتری شریف اگربات

پهپاد سمپاش 30 لیتری شریف اگربات (S30Pro)

پیشرفته ترین پهپاد سمپاش کشور

پهپاد سمپاش 10 لیتری شریف اگربات (S10)

مناسب برای سمپاشی مزارع کوچک

برای رزرو و همانگی جهت ارائه خدمات سم‌پاشی صفحه سم‌پاشی با پهپاد مراجعه کنید. و همچنین ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات مرتبط
1 نظر
سید حسن

بسیار مطلب کاربردی و عالی

نظرات بسته شده‌اند.